USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

Bakan Karaismailoğlu: Tüm dünyada büyümekte bulunan devletler Türkiye’yi gösteriş manken almaya başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dünyada büyümekte bulunan devletlerin Türkiye’yi gösteriş manken almaya başladığını söyledi.

Bakan Karaismailoğlu: Tüm dünyada büyümekte bulunan devletler Türkiye’yi gösteriş manken almaya başladı
10-08-2022 04:03
Ankara

Bakan Karaismailoğlu, AK Parti Pursaklar İlçe Başkanlığını ziyaretinde meydana getirdiği matbuat açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 100 yılda yapılacak işleri 20 yılda yaptıklarını belirterek 20 sene ilkin ehliyetsiz enfrastrüktür bulunduğunu, dünyanın gıptayla izlediği planların yaşama geçirildiğini anlatım etti.

"Tüm dünyada büyümekte bulunan devletler Türkiye’yi gösteriş manken almaya başladı." diyen Karaismailoğlu, bunun artarak bitmeme edeceğini anlattı.

Karaismailoğlu, meydana getirilen icraat üzerine bilim vererek Türkiye'nin doğusu batısı, kuzeyi güneyi ayırt etmeden kalkınma hareketinin bitmeme ettiğini ve edeceğini dile getirdi. Karaismailoğlu, 2053 yılına derece Ulaştırma Bakanlığı namına 190 bilyon dolarlık yatırımı planladıklarını anlatım etti.

Seçim zamanına giren Türkiye'nin, seçimleri çelimli atlatması düşüncesince kesintisiz çalışacaklarına dikkati çekici Karaismailoğlu, emek harcamaları teşkilatlarla baş başa yürüteceklerini kaydetti.

Dertlerinin hizmet, güçlerinin de kavim olduğunu, hizmete de bitmeme edeceklerini özetleyen Karaismailoğlu, şöyleki konuştu:

"Hükümetler bütçeleri ayarlıyorlar. Hem bakanlıklara bununla ortak büyükşehir belediyelerine bütçe veriyor. Büyükşehir belediyelerinin bütçelerle neler yapacağı bellidir. Siz bu bütçeleri buralara yatıracaksınız, anca müşterek ortama geldik ki hoppadak Ankara'da değil, İstanbul'da ve İzmir'de de bunu yaşıyoruz. Bu derece iri bütçeler, çelimli bütçeler fakat nukut da işler de arasında yok. AK Partili belediyeler zamanından aşırı aşkın şimdi iri bütçeler ellerinde mevcut fakat nukut da arasında yok, iş de arasında yok. Bir yıla benzeyen devir kaldı. Burada da vatandaşımız bunların ne derece beceriksiz, ne derece iş bilmez, ne derece liyakatsız olduklarını gördüler. Üzerinden 3-4 sene devir geçti, 'çok çalışacağım' diyor eş ya. Böyle müşterek eseme mevcut mı? Demek ki 3 senedir yatıyordunuz. Vatandaşımız rastgele şeyi görüyor. Sandık ulaştığında yanıtını verecektir."

"Ülkemizin rastgele köşesi bizim düşüncesince önemli"

Bakan Karaismailoğlu, şimdi sonraları Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin'i ziyaretinin ardından, gençlerle biraya geldi.

Vatandaşın, milletin yaşamını kolaylaştıracak işlerin ardında koştuklarını tamlayan Karaismailoğlu, ülkenin rastgele köşesinin kendileri düşüncesince ehemmiyetli olduğunu, 20 senedir bitmeme fail kalkınma döneminin artarak bitmeme ettiğini söyledi.

Gençlere terbiye alırken sosyalleşmeyi boşlama etmemeleri önerisinde mevcut Karaismailoğlu, iş yaşamına 1995’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi erişim dairesinde iş yaşamına başladığını anlattı.

İş hayatında karşısına çıkan duvarları artı fikren aştığını ve bunların birer deneme bulunduğunu dile getiren Karaismailoğlu, özgüvenle çalışıldığında gençlerin yolunun açılacağını bildirdi.

Karaismailoğlu, az paralarla azami kâr sağlayıcı işleri ülkeye kazandırdıklarını belirterek kazandırmaya da bitmeme edeceklerini söyledi. Türkiye'nin hedefleri bulunduğunu anımsatan Karaismailoğlu, bu hedeflere iktiran etmek düşüncesince altyapının güçlendirilmesi icap ettiğini kaydetti.

Dünyanın mütekâmil geçmiş 10 ekonomisine tahavvül etmek düşüncesince dobra planlama gerçekleştirmek gerektiğine dikkati çekici Karaismailoğlu, yapılması müstelzim projeleri aceleci gerçekleştirmek düşüncesince değişik mal modelleri geliştirdiklerini anlattı.

Yapılan rastgele projenin, sahasına 10 büküm ulama sağladığını dile getiren Karaismailoğlu, projeleri düzenlenen müşterek biçimde hazırlamaya bitmeme edeceklerini anlatım etti.

Yerel yönetimlerin en ehemmiyetli görevinin kaliteli, emin ve konuşu dolgun transfer hizmeti arz etmek bulunduğunu dile getiren Karaismailoğlu, Ankara ve İstanbul’da AK Parti Hükümetleri zamanında yaşama geçirilen metroların yanı esna İstanbul'da 103 kilometre uzunluğundaki metronun da benzeyen sürede hizmete sunulacağını söyledi.

Karaismailoğlu, gençlerle sohbetin arkası esna Tabu oynadı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Başakşehir FK717+10
2Adana Demirspor817+7
3Konyaspor817+7
4Galatasaray817+4
5Trabzonspor816+2
6Beşiktaş815+6
7Fenerbahçe714+14
8Kayserispor812+3
9Kasımpaşa812-7
10Gaziantep FK811+2
11Alanyaspor89-5
12Giresunspor78-3
13İstanbulspor78-5
14Fatih Karagümrük76-3
15Antalyaspor76-6
16MKE Ankaragücü74-6
17Sivasspor84-7
18Hatayspor74-7
19Ümraniyespor82-6
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ