USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Başarılı milli sporcular, zabit hoca iktisap etmek düşüncesince eğitim alıyor

Elde ettikleri başarılarla adlarından gır ettiren kick yumruk oyunu sporcuları Zeliha Doğan ve Nagihan Kalyoncu ile atlet Hüseyin Can, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi'nde zabit talibi kendisine eğitimlerini sürdürüyorlar.

Başarılı milli sporcular, zabit hoca iktisap etmek düşüncesince eğitim alıyor
02-08-2022 13:06
İzmir

Dünya Kupası'nda low kick 52 kiloda şampiyonluğu mevcut Zeliha Doğan, K-1 kategorisi 65 kiloda birincilik elde fail Nagihan Kalyoncu, 23 gözyaşı altı maratonda 36 salname Türkiye rekorunu melez başarısı yayınlayan Hüseyin Can, eğitimlerini tamamladıktan sonradan zabit hoca şekilde Türk Silahlı Kuvvetlerinde fariza alacak.

Zorlu askeri eğitimlerin yanında spor antrenmanlarını aksatmayan milli sporcular, spor kariyerlerine de bitmeme ediyor.

Zeliha Doğan, AA muhabirine, 2007'de başladığı kick boksta 18 Türkiye şampiyonluğunun yanında ikişer el evren ve Avrupa şampiyonluğunun bulunduğunu söyledi.

Çocukluğundan itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde arazi kabul buyurmak istediğini kaydeden Doğan, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin sporumuzu desteklediğini gördüm, ego de oraya yakışan birlikte fert olduğumu düşünüyordum. Böyle birlikte aşama attım, şu anda Türk Silahlı Kuvvetleri yerine müsabakalara katılıyorum." dedi.

Doğan, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde katılmış bulunduğu Dünya Kupası'nda birinciliğe ulaştığını belirterek, "Bayrağımızı orada bulunduğu üzere herhangi birlikte yerde dalgalandırmaya sürdürmek istiyorum." diyerek konuştu.

Her işin birlikte zorluğu bulunduğunu dile getiren Doğan, "Spor antrenmanları da Türk Silahlı Kuvvetlerinin eğitimleri de herhangi birlikte biçimde güç lakin ego sevdiğim işi yapıyorum. Bu sebepten o güçlükler beni aşırı birlikte tomar etkilemiyor. Daha aşırı kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Hem sporumda ilerleyip tıpkı sürede elleme birlikte askeri personel olmaya çalışıyorum." ifadelerini kullandı.

"Hedefim geleceğin askerlerini eğitmek"

Nagihan Kalyoncu da 2010'da başladığı kick boksta şimdi 2 maaş süreçte meydana getirilen milli ekipman seçmelerinde birinci, yedinci ayında Türkiye şampiyonu, peşi esna evren şampiyonu bulunduğunu söyledi.

Kariyerinde 4 evren şampiyonluğu bulunduğunu özetleyen Kalyoncu, şöyleki konuştu:

"Türk Silahlı Kuvvetlerini seçmemin sebebi, ego birlikte savaşçıyım gerçekte zira 11 senedir savaşıyorum. Ülkemi ve bayrağımı aşırı seviyorum ve 11 senedir ülkem ve bayrağım düşüncesince birlikte harp içerisindeyim. Her sene milli takıma giriyorum ve Türkiye'yi dünyada anabolizma ediyorum. Bunun yanında Türk Silahlı Kuvvetlerinin birlikte çalışanı şekilde Milli Savunma Üniversitesi talebesi şekilde askeriye eğitim görüyorum. Askerlik eğitimiyle benim milli takımlara girdiğim eğitimler doğrudan elden bire birlikte sıkı düzen ve grup ruhuyla başarılıyor."

Nagihan Kalyoncu, aşırı DOĞRU sürede mülazım rütbesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde göreve apiko olacağını belirterek, "Hedefim geleceğin askerlerini terbiye buyurmak ve yetiştirmek, Uzak Doğu sporlarını onlara sevdirmek. Sportif amacım ise lazım Askeri Dünya Oyunları lazım Avrupa ve evren şampiyonalarında Türkiye'yi anabolizma yazar milli marşımızı söyletmek." dedi.

"Kendimi Türk Silahlı Kuvvetlerine ilişik hissediyorum"

Son şekilde 2021'de 43. İstanbul Maratonu'nda 2 zaman 16 çağ 2 saniyelik derecesiyle 1985'ten bu yana kırılamayan 23 gözyaşı altı Türkiye rekorunu elde fail Hüseyin Can da 2014'te başladığı atletizmde millî ve arsıulusal yarışmalarda nice madalyasının bulunduğunu söyledi.

Can, sporun herhangi birlikte dalında bulunduğu üzere atletizm antrenmanlarında sıkı düzen ve dayanıklılığın fevk ölçüde olması icap ettiğini belirterek, "Kendimi Türk Silahlı Kuvvetlerine ilişik hissettiğim ve onurlu birlikte mesleği gerçekleştirmek istediğim düşüncesince asker olmayı seçtim." dedi.

Milli Savunma Üniversitesinden yetkilendirilmiş olduktan sonradan Türk Silahlı Kuvvetleri kursiyerlerini en elleme biçimde terbiye buyurmak düşüncesince elinde geleni yapacağını kaydeden Can, "Tek düşüncem Milli Savunma Üniversitesinde zabit hoca şekilde geleceğin zabit adaylarına elleme birlikte eğitim verebilmek ve onları gerçekten yetiştirebilmek." diyerek konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Başakşehir FK717+10
2Adana Demirspor817+7
3Konyaspor817+7
4Galatasaray817+4
5Trabzonspor816+2
6Beşiktaş815+6
7Fenerbahçe714+14
8Kayserispor812+3
9Kasımpaşa812-7
10Gaziantep FK811+2
11Alanyaspor89-5
12Giresunspor78-3
13İstanbulspor78-5
14Fatih Karagümrük76-3
15Antalyaspor76-6
16MKE Ankaragücü74-6
17Sivasspor84-7
18Hatayspor74-7
19Ümraniyespor82-6
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ