USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

İngiltere Savunma Bakanı Wallace: "Putin, kısa boy sendromlu bir deli"

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i "kısa boy sendromlu bir deli" namına nitelendirdi.

İngiltere Savunma Bakanı Wallace:
29-06-2022 23:04

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i "kısa boy sendromu" bulunan bir "deli" yerine nitelendirdi. Savunma Bakanı Wallace icra ettiği açıklamada, "Başkan Putin'in kendisi ve evren ile alakalı görüşünün, kısa boylu bir eş sendromu ve maço sağ açıklık bulunduğunu düşünüyorum" dedi. Wallace, "Ama bence buradaki gerçek zorluk, Rus sisteminin bir halde birtakım ülkelerin ötekilerden hâlâ az hakları bulunduğu ve haklarının sayılmadığı görüşüne eş olmasıdır. Kendilerini acemi bir tarihe konumlamak istiyorlarsa, bunu yapmanın yolunun sertlik ve şümul bulunduğunu düşünüyorlar. Ve bence bu endişelenecek bir şey" dedi.

“Herkesi çekirdeksel silahla gözdağı ediyor”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova düşüncesince de "deli" ifadelerini kullanan Wallace, "Adil iktisap etmek gerekirse, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü bir güldürü gösterisi üzere değme hafta izah yaparak herkesi çekirdeksel silahla yahut bir şeyler yapmakla gözdağı ediyor. Kesinlikle o da onun üzere bir deli" dedi.

"Güçlü mevkilerde hâlâ aşırı hanıma ihtiyacımız var"

Öte taraftan İngiltere Başbakan Boris Johnson da Putin'in Ukrayna'yı işgalinin "toksik erkeklik" örneği bulunduğunu söylemişti. Johnson, Rusya'yı eş bir liderin yönetmesi yerinde bire bir hataların meydana gelmeyeceğini tabir etmiş, "Eğer Putin bir eş olsaydı, şu an icra ettiği biçimde çılgın, maço bir nehiy ve sertlik savaşına girişeceğini hakkıyla sanmıyorum. Ukrayna'da icra ettiği bilinçlilik dört dörtlük bir toksik yiğitlik örneği" demişti.
Johnson ayrıca, "Güçlü mevkilerde hâlâ bir tomar hanıma ihtiyacınız var" ifadelerini kullanmıştı.

Aylin Albayrak

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ