USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

AK Parti Sözcüsü Çelik: (Asgari ücret) Herkesin mutmain olabileceği ortak rakamla kesinlikle yapılacaktır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, minimum tutara yapılacak bindirim oranına ilişkin, "Herkesin mutmain olabileceği ortak rakamla behemehâl yapılacaktır." dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: (Asgari ücret) Herkesin mutmain olabileceği ortak rakamla kesinlikle yapılacaktır
02-12-2022 02:04
02-12-2022 02:04
Istanbul

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Habertürk TV canlı yayınında gündeme bağlı soruları yanıtladı.

Türkiye'nin sınırında terörle uğraş operasyonları yapılmasaydı, sınırın dibinde yıldırı yapılarının birer devletçik şeklinde mevcut olacağını vurgulan Çelik, "Biz ya buna delik yumacaktık yada bu yapıları namevcut edecektik. DAEŞ ile ilgilendiren ameliyat yapınca müşterek dayanak noktası geliyor fakat PKK operasyonlarında gelmiyor." niteleyerek konuştu.

Suriye ve Irak'taki akım tarzına bakılınca PKK'nın, yıldırı örgütünü aşan müşterek bellek kabilinden yönlendirildiğinin görüldüğünü tamlayan Çelik, şöyleki konuştu:

"Rusya-Ukrayna Savaşı ortaya çıkmasaydı, bizim sınırlarımızdaki hareketlilik, zılgıt henüz da büyüyecekti. Neticede sınırımızdan itibaren 30 kilometre derinlik karışma kazanmak üzere, zılgıt olduğunda Türkiye açısından yeğleme değil varoluşsal zorunluluktur bunu darbelemek ve dağıtmak. Hiç kimsenin 'Bu yıldırı örgütü değildir.' niteleyerek argümanı bahis konusu olamıyor. Türkiye'nin bu biçimde yıldırı örgütleriyle muhatap olması durumunda, 30 kilometre derinlik dahil, bunu vurmaktan ve dağıtmaktan ayrıksı müşterek seçeneği yoktur."

Çelik, semt halklarıyla ve tekvin gruplarla akıcı temasları bulunduğunun altını çizerek, "Türkiye'nin ulusal güvenliği sağlaması açısından bu askeri operasyonlar bittabi sürdürülecektir. Bu proses uzadıkça yıldırı örgütleri henüz baş döndürücü yerleşmeye başlıyor. Buradaki tanıdık büyüklük ve maşer yapıları iri tehditle karşılaşıyor. O devir Suriye ile görüşmek, diyalog kapılarını baştan ayırmak semt düşüncesince mecburi bakış açısı yerine gündeme geliyor." şeklinde konuştu.

"Suriye'nin arsa bütünlüğünü önemsiyoruz"

Suriye'nin arsa bütünlüğünü önemsediklerini, yıldırı örgütünün Suriye düşüncesince de Türkiye düşüncesince de müşterek zılgıt oluşturduğunu dile getiren Çelik, Türkiye'nin çevresinde katı büyüklük yapılarının bulunmasının ehemmiyetli bulunduğunu kaydetti.

AK Parti'nin kanun çalışmasının ürün evresine geldiğini tamlayan Çelik, şöyleki konuştu:

"Anayasalar esasında türel koda eş siyasetçi metinlerdir. Devletin müşterek bakıma kimliğidir, popülasyon cüzdanıdır. Temel hukuk dair Cumhurbaşkanımız plebisit tercihinin kullanılmaması şeklinde tercihte bulundu. İdeal olanı Meclis'te çözülmesi gerekir. Çözülmediği devir meal bakımından milletin iradesinin değişmeyen vereceği etaba gelebilir. Türkiye'nin asliye hukuk meselesinde can güreşinden çıkmasıdır mesele."

"Böyle müşterek manken Türkiye'yi selamünkavlen eder"

Çelik, muhalefetin "6'lı Masa tipi model" ürettiğine aksan yaparak, "'Cumhurbaşkanını da başbakanı da el seçsin.' diyorlar. Böyle müşterek manken Türkiye'yi selamünkavlen eder. Bu modelde geride bıraktığımız vasilik biçimleri devir içerisinde baştan ortaya çıkar. Siyasetin doğasına aykırı. 'Bu çerçevede göreve mevrut kişi, 6'lı Masa ile danışma biçiminde yönetecek.' deniyor. Devlette hakeza müşterek düzenek yok. Siyasi literatürde bunun ismi politbürodur. Bu, güçlendirilmiş mebus dizge değil, güçlendirilmiş 6'lı Masa sistemi. Türkiye'nin başına iri vasilik belaları açabilecek müşterek şeyi içerisinde barındırıyor. Buradan çıkan bilinçlilik siyasetsizliktir. Dünya siyasetinin çabuk akmış olduğu müşterek çağda Türkiye'nin gerekseme duyduğu tek şeyi çözemez. Bu genişliğinde ruzname oluşturup da bu genişliğinde cılız metnin ortaya çıkması da Türkiye açısından dobra müşterek bilinçlilik değil." ifadelerini kullandı.

"Uzun zamandır 'Erdoğan gidecek, Cumhur İttifakı gidecek' propagandası pompalandı." diyen Çelik, şöyleki bitmeme etti:

"Sonuç yerine 6'lı Masa'dan müşterek bilinçlilik çıkmadı. Geçmişte eleştirdiğimiz mebus sistemin arkasında müşterek resim çıktı. Biz neye bakarız? Cumhurbaşkanımız illere gidiyor, oradaki vatandaşımızın ilgisine bakarız. Hafta sonu Urfa'ya gidiyor. Çok canlı geçecek. Deniyordu ki, 'Moral kazanım o tarafa geçti.' Hayır, bu mahsus kesimler kabilinden açılan müşterek şeydi. Ekonomi dair iktidara geldiğimizden bugüne genişliğinde iri muvaffakiyet var. Vatandaşımıza negatif yansıyan durumların izole edilmesi düşüncesince çabuk ve çelimli adımlar atılıyor. Cumhurbaşkanımız da 'Yılbaşından sonradan enflasyonun düşmeye başladığını göreceğiz.' dedi. "

"Kim çıkarsa çıksın bizim açımızdan ayırt etmez"

Çelik, 6'lı Masa'nın cumhur reisi adayına bağlı soruya, "Adı güzeşte her insanın adaylığı dair rahatız. Karşınızda biri kanıt ile çıkıyorsa 'Ben namzet olacağım, kazanacağım, dirlik tarafa şu bedelleri ödeteceğim.' diyorsa onuru bulunan politika 'Çık karşıma' diyecek. Kılıçdaroğlu'nun çıkmasını istemeyenler ne diyorlar? 'AK Parti Kılıçdaroğlu'nun çıkmasını istiyor.' diyorlar. Kim çıkarsa çıksın bizim açımızdan ayırt etmez. Seçim değme öğür düşüncesince zorlayıcıdır. Milletimizin takdiriyle olacak iştir. Hepimizin başımızın üstündedir. Ben siyasetçi parametrelere, toplumla buluşmamızın gücüne, ürettiğimiz siyasete bakarım. Teşkilatlarımızın, arkadaşlarımızın çalışmalarının eriştiği yere bakarım. Bu manada baktığımda hiçbiri bizi zorlamaz." niteleyerek cevap verdi.

Vatandaş menfaatlerini eleştirdiğinde siyasetlerini rötuşlu etmeleri icap ettiğini anladıklarını tamlayan Çelik, "Cumhurbaşkanımızın milletvekilleriyle meydana getirdiği toplantılar bu odaklıdır. Buradaki iş şu, politika aşağıdan fevk yapılır. Toplumsal talebi siyasetçi temsile yöneltmek olayıdır. Uzun müşterek nüfuz dönemimiz var. Takdir aldığımız konuları, eleştirildiğimiz mevzuları bütünlüklü görüyoruz. Biz, toplumdan mevrut beğeniler, eleştiriler, tepkiler, sitemler dair en çelimli ihtar sistemine sahibiz. Sensörlerimiz en erdemli kapasiteyle çalışır." niteleyerek konuştu.

"Yine müşterek zihni asap projesiyle dirlik karşıya kalmaktan korkuyorum"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 3 Aralık'ta yapacağı açıklamaya bağlı soruya ise Çelik, şöyleki karşılık verdi:

"Yine müşterek Zihni Sinir projesiyle dirlik karşıya kalmaktan korkuyorum. 3 Aralık bizim düşüncesince Şanlıurfa'yı anlatım ediyor. 6'lı Masa zat içerisindeki tartışmaları üstelik müşterek yere bağlayamamış müşterek çatı yerine duruyor haricen bakıldığında. Anayasa tekliflerinde de memleketin, milletin, ülkenin gereksinimlerinden çok, 6'lı Masa'nın dengeleri yerine ortaya gelmiş. Bugün bakımından eş müşterek namzet çıkarabilecekleri etaba mevrut kabilinden görünmüyorlar. Biz önümüze gelebilecek değme muhtelif muadele karşısında zat siyasetimizi yürütecek kapasiteye sahibiz. Bunlar onlar açısından belirti oluşturacak şeyler fakat bu etap ehliyetsizlik karşısında üzülmemek muhtemel değil."

"EYT levent boylu seneler çözülmeyen problem"

Asgari ücretle ilgilendiren yapılacak düzenlemeye yer veren Çelik, şunları kaydetti:

"Vatandaşımızın dirlik karşıya kalmış olduğu sorunlarla ilgilendiren yerine ezdirmeyecek güncelleme, makul müşterek giderek ve rakamla yapılıyor. Herkesin mutmain olabileceği müşterek rakamla behemehâl yapılacaktır. gereksinim duyulduğu anda bu karışma yeni baştan gerçekleşiyor. Bu sonsuz meydana getirilen müşterek çalışmadır. Kabinenin gündeminde bulunan müşterek mevzuda benim bağlayıcı müşterek bilinçlilik söylemem siyaseten ve kurumsal yerine akıllıca olmaz. Hassasiyetin esası şu; vatandaşımızın bu gelişmeler karşısındaki kazanımlarını koruyacak, bunlar karşısında ezilmesini engelleyecek müdahalenin yapılacağı kurda ele alınıyor."

Çelik, EYT'nin levent boylu seneler çözülmeyen müşterek mesele bulunduğunu hatırlatarak, "Son etaba geldiğini söyleyebiliriz. İyi müşterek biçimde çalışıldı. Bu, seneler ortamında kilitli müşterek konu. Bizden geçmiş dönemden devraldığımız problem. EYT'li yurttaşlarımızın talepleri var. Yıllar ortamında çekmiş olduğu sıkıntıların giderilmesine çevrilmiş beklentileri var. Bunun mütenasip değer noktasının bulunması düşüncesince çalışılması gerekiyor. Sonuç yerine gündeme alınmıştır. Cumhurbaşkanımız hal iradesini ortaya koymuştur. Bakanlık çalışmasını yapmıştır, ürün etaba gelmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

"Türkiye'deki en çelimli demokratikleşme paketlerinin mimarıyız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Kürt meselesi benim meselemdir" niteleyerek en erdemli iradeyi ortaya koyduğuna ayraç fail Çelik, şunları anlatım etti:

"Biz bu mevzuda en ihtilalci adımları attık, demokratikleşmenin dozunu artırdık. AK Parti buradaki tıkanıklıkları çözen kâm ortaya koydu. Geçmişte yaşanmış bulunan sorunları ast alta yazın, çözümünün bütünü Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı ve cumhurbaşkanlığı çağında gerçekleşmiştir. Türkiye'deki en çelimli demokratikleşme paketlerinin mimarı biziz. Daha az demokrasiden meydana gelen dava mevcut ise henüz baş döndürücü demokratikleşmeyle çözülecek dava mevcut ise bunun patenti bizim elimizdedir. İki kıta kutuplaşmayla tarumar olacak arsa değil burası. Seçime giderken dünyanın değme durumunda gerilim yükselir. Biz çerçeveyi koruruz, husumete dönüşmesine katiyen izin etmeyiz. Seçime genişliğinde revan süreçte bu tartışmalar yaşanır, kutuplaşmalar olur. AK Parti ve Cumhur İttifakı açısından söylüyorum, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik niteliklerine bozma getirilmesine izin etmeyiz."

"Türkiye ile Mısır yakınlaşması bölgenin geleceği açısından gerekli"

Çelik, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile ahbaplık etmek istediğinin hatırlatılması üzerine, "Muhalefet partilerinin başkaca müzakere trafiği oluşturmasının devletten devlete alışveriş açısından müspet müşterek ürün doğurmayacağını düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız açıklamış sonuçta. Muhalefet partilerinin henüz mesul davranıp, devletten devlete ölçülü ilişkilerin olgunlaşmasını beklemeleri henüz yarayışlı olur." ifadelerini kullandı.

Türkiye ile Mısır arasındaki yakınlaşmanın bölgenin geleceğinin akıllıca istikamette tutulması açısından ürün etap lazım bulunduğunu özetleyen Çelik, "Bunlara müşterek günde değişmeyen verilmiyor. Sabah uyanıp da ayrıksı politikaya giriliyor niteleyerek müşterek bilinçlilik yok." dedi.

Çelik, Deniz Baykal'ın umumi başkanlığı çağında CHP'nin aut politikayla ilgilendiren ulusal meseleler olduğunda hükümete dokunca vermeyecek pozisyonlara uyanıklık gösterdiğine dikkati çekerek, "Türkiye'nin karşısındaki devletin beraberinde arsa kabul etme şeklindeki resim ürün çağda ortaya çıktı. Azerbaycan'daki kardeşlerimizin beraberinde eğlenme dair da tenkit CHP'den geldi. Doğu Akdeniz'deki politikaya 'maksimalist' dediler. Libya meselesinde öyle. Suriye meselesinde, PYD/YPG meselesinde beyanları ortadadır." değerlendirmesinde bulundu.

Ukrayna'daki savaşın endamsız müddette bitmeyeceğine aksan karşılayıcı Çelik, "Bütün düzlük okumalarla uğraş edeceğiz bununla birlikte Türkiye'yi burgaç ortamında akıllıca istikamette avlamak düşüncesince dünkü politikalar geliştireceğiz." niteleyerek konuştu.

"Bir halis muhlis yerine yaklaştığımızda bu meseleyi çözebiliriz"

Çelik, iyesiz köpeklerle ilgilendiren müşterek soruya ise şöyleki cevap verdi:

"İnsanlıktan nasibini almamış biri hayvana zulmettiği devir buradaki yaklaşım, 'Sokakta çocuklarımız saldırıya uğramasın, hazırlık kabul etmek lazım.' diyenlere atılmak şeklinde olursa işin içerisinden çıkamayız. Cumhurbaşkanımız bununla ilgilendiren hal bulunması anlamında izahat yaptı. Onlarca çocuk, savunmasız hanımlar iri başağrısı çektiler. Burada muhtemel bulunan performansla belediyeler kabilinden çözülmesi gerekiyor. Barınaklar düşüncesince gerekseme mahsus araziler ve gayri mevzularda talepte bulunmalılar. Hükümet, belediye, sivil polis polis toplum, saldırıya uğrayan çocuklar, hayvanseverler müşterek halis muhlis yerine yaklaştığımızda bu meseleyi çözebiliriz. Bu iş bizim gündemimizde."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray2151+29
2Fenerbahçe2044+28
3Başakşehir FK2040+12
4Beşiktaş2039+16
5Trabzonspor2138+6
6Adana Demirspor2037+18
7Kayserispor2029+3
8Konyaspor2027+3
9Gaziantep FK2125+2
10Alanyaspor2125-7
11Fatih Karagümrük2023+1
12MKE Ankaragücü2022-7
13Kasımpaşa2122-13
14Sivasspor2121-6
15Antalyaspor2021-9
16Giresunspor2121-18
17Hatayspor2020-20
18İstanbulspor2015-24
19Ümraniyespor2114-14
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ